קבלני שיפוצים נאבקים יחד בנגיף הקורונה

כידוע, בימים טרופים אלה, מתמודד העולם כולו עם התפשטות מגפת הקורונה. צוות ההתאחדות עושה ימים כלילות כדי לתת שירות לחברי ההתאחדות, להעניק מענה לכל שאלה ולסייע בכל דרך שניתן. מטרתנו המשותפת הינה למנוע את התפרצות המגיפה ולהוביל לחזרה לשגרה בדרך המהירה והבטוחה ביותר. מצורפים כאן כללים והנחיות שחשוב להקפיד עליהם, במיוחד בימים אלה, אך גם לאחר החזרה לשגרה מאת עו"ד נטלי שמעון-ויינשטיין, מנכ"לית התאחדות קבלני השיפוצים

עו"ד נטלי שמעון-ויינשטיין

ממשלת ישראל הכריזה על ענף הבנייה כענף חיוני למשק לפי חוק שירות עבודה בחירום, ובמהלך הסגר, ענף הוחרג מההגבלות החלות על כלל המשק והוא פועל במתכונת מלאה, דבר המאפשר את המשך הפעילות בענף באופן רציף.

בהתאם לאמור, עודכנו חברי ההתאחדות כי העובדים הפלסטינים יקבלו היתרי לינה בישראל, וזאת בכפוף להתחייבות הקבלן לדאוג לתנאי מחיה ולינה נאותים לעובדים, ותחת התחייבות למינוי נאמן ביטחון, שידאג לצורכי העובדים, יפקח עליהם, ינהל יומן נוכחות ויוודא את שהייתם במקום הלינה.

פרט להיתרי הלינה, מעמידה התאחדות קבלני השיפוצים לטובת חברי ההתאחדות שירות קבלת אישור מפעל חיוני בענף הבנייה, שאותו הקבלן ועובדיו יכולים להציג באתר העבודה, ובעת תנועה בדרך לעבודה או ממנה. האישורים אינם נדרשים
לעובדים פלסטינים או זרים, שלהם הונפקו אישורי עבודה ספציפיים בענף הבנייה.

בהתאם לאמור, פועל צוות ההתאחדות להנפקת אישורי מעבר לחברי ההתאחדות, וכמו כן, השקנו באתר
האינטרנט של ההתאחדות טופס דיגיטלי לרישום פרטים לצורך הנפקת אישור קבלן חיוני. כך, יוכלו חברי
ההתאחדות, שיזוהו ויאומתו כחברים במערכת, לקבל את האישורים במיידי.

להנפקת האישור היכנסו לאתר ההתאחדות – www.rcu.co.il

זכויות העובדים הפלסטינים שנותרו בביתם ביו"ש בתקופת הסגר

רבים פונים אלינו בשאלה אם העובדים הפלשתינאים זכאים לתשלום עבור התקופה שבה הם שוהים בביתם בחל"ת. ובכן, אבקש לחדד ולהבהיר, כי דמי הביטוח הלאומי שמשלם המעסיק עבור עובדים פלסטינים לא כולל מרכיב דמי אבטלה, לפיכך, העובדים הפלסטינים אינם זכאים לתשלום מהביטוח הלאומי בגין חל"ת. עבור עובדים אלה על המעסיק לדווח רק את הימים שעבדו בפועל במרץ, וביתר התקופה לדווח על היעדרות.

בנושא התנהלות מול דיווח העובדים הפלסטינים נמשיך לעדכן את חברינו בהודעות ובדיוור במייל.

הקפדה על בטיחות בעבודה בתקופת נגיף הקורונה

ראשית, אבקש להדגיש כי כל ההנחיות הרשמיות של משרדי הממשלה תקפות באתרי הבנייה ויש לפעול על פיהן. בכל מקרה של ספק יש להעדיף את ההנחיות הרשמיות ולפעול על פיהן.

מאחר שאנו מצויים באירוע מתגלגל אנו מתעדכנים מדי יום בהנחיות משרדי הממשלה ובהתאם יש להישמע להוראותיהם באופן מלא.

להלן כמה דגשים להתנהלות עבודה בטוחה ונכונה, ודרכי יישום של ההנחיות של משרדי הממשלה, בסביבה שבה מבוצעות עבודות בנייה ושיפוצים:
•שמירת מרחק בין העובדים: כלל 2 המטרים – בעבודה השוטפת ובזמן תדרוך עובדים.

•עבודה בקבוצות של עד 10 עובדים בחלל סגור אחד.

•שמירה על היגיינת העובדים: בנוסף לסידורי הרחצה הקיימים באתר העבודה, העמידו ג'ל או ספריי אלכוהול לחיטוי הידיים במקום נגיש, והקפידו על כך בפרט בטרם יציאת העובדים להפסקת אוכל.

•הקפידו לצייד את העובדים במסכות פנים או בנשמיות.

•מדדו חום לעובדים בכל תחילתו של יום עבודה ובסופו.

•עובדים המשתמשים בשירות הסעות למקום העבודה וממנו – דאגו לנסיעה בקבוצות קטנות ככל האפשר, ציידו את העובדים והנהג במסכות פנים ושמרו על כלי הרכב מאוורר לכל אורך הנסיעה.

אנו בהתאחדות ממשיכים לעקוב בדריכות אחת ההתפתחויות, ובהן ההשלכות הנובעות מהחלטות הממשלה והשפעתן על ענף השיפוצים – אנו מזמינים אתכם להישאר מעודכנים ולעקוב אחרינו בעמוד הפייסבוק של ההתאחדות, אתר ההתאחדות וכמובן בהודעות ובדיוורים השוטפים שמופצים לחברי ההתאחדות.

אנו קוראים לכם מכאן, לאמץ את הנחיות משרד הבריאות במלואן, לשמור על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם, להקפיד על הנחיות הבטיחות בעבודה, בשביל שכולנו נשוב לביתנו ולמשפחותינו בריאים ושלמים.

זכרו תמיד – ביחד אנו כוח חזק יותר!

לרשותכם תמיד

שינוי גודל גופנים
ניגודיות