הישג גדול לקבלני השיפוצים: חידוש בחינות ההסמכה

הישג גדול לקבלני השיפוצים: בעקבות המאבק הארוך של ההתאחדות, ביום ו' האחרון חודשו מבחני ההסמכה לקבלני שיפוצים – בסיווג 131. לבחינה הראשונה שהתקיימה במכון התקנים בתל אביב, הוזמן לשאת דברים שאבי ונטורה, מ"מ יו"ר ההתאחדות. ונטורה ברך את הנבחנים ואמר כי ההתאחדות שמה לה למטרה למסד את ענף השיפוצים.

"הקמנו את ההתאחדות, גרמנו לסווג את הענף בסיווג 131 אצל רשם הקבלנים, עשינו הסכם עבודה קיבוצי עם הסתדרות עובדי הבניין והעץ בראשותו של איציק מויאל, חברנו להתאחדות בוני הארץ בראשותם של ניסים בובליל ורוני בריק,עשינו קוד אתי, שכלל את עשרת הדיברות לשידרוג קבלני השיפוצים, הקמנו ואנו עדיין מקימים בתי ספר לקבלני שיפוצים – ללימוד מקצועות השיפוץ ולהכנה לבחינות לרשם הקבלנים, ביטלנו את רוע הגזירה שלא אפשרה לנו לקחת עובדים זרים ופלשתינאים לחברי ההתאחדות שאינם קבלנים רשומים, פעלנו להכניס את דור המדבר ללופ של הקלות ומבחנים לרשם הקבלנים ונלחמנו להחזרת המבחנים לקבלנים שרוצים להתמסד".
כרגע, הסביר ונטורה, אנחנו עובדים על תת סיווג 131 ב, עם הקלות משמעותיות לבעלי נסיון רב, שרוצים להתמסד ויקבלו סיווג 131 לעבודות בהיקף של עד 350 אלף שקלים, שהוא החתך הגדול של אוכלוסיית הקבלנים שעוסקים בענף. העברנו את המבחנים ממשרד הכלכלה למכון התקנים בראשותו של רשם הקבלנים אילן אליהו, הגענו עד לשר השיכון גלנט ויש לשבח גם את מנכ"ל משרדו חגי רזניק ,שדחף את כל המהלך בהמלצת השר.
ונטורה אמר לסיכום כי "אני מאחל לכל קבלני השיפוצים שיהיו גאים במלאכתם ויקבלו את הרשיון לעבוד על פי החוק,ולא לעבור על החוק בעל כורחם. בהצלחה לכל העוסקים במלאכה וככתוב בפרשת בראשית – בזעת אפך תאכל לחם. זה המקום והענף שפסוק זה הוא הנכון לו ביותר. בהצלחה ותודה לכולם".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות