פתרונות בנייה מיטבים לשמירה על חדרים רטובים

פתרונות בנייה מיטביים שיסייעו לשמור על תקינותם של החדרים הרטובים בבית לאורך זמן. נכתב על ידי זיו רווה, מנהל מוצרים ומערכות, תרמוקיר. פורסם במקור במגזין השיפוץ, גיליון 27, מאי 2017

תרמוקיר שמה לה למטרה לקדם בנייה נכונה. כחלק ממהלך זה אנו פועלים בשיתוף פעולה ושיתוף ידע עם חברת SAKRET, שמציעה פתרונות מתקדמים וחדשניים לבנייה.

המורשת של SAKRET התחילה ב-1936, כאשר מהנדס אמריקאי צעיר בשם Arthur c. Avril הגה את הרעיון של יצירת טיח מוכן, שמובא לאתר בשק הכולל את כל המרכיבים הנדרשים. מכאן גם נוצר שמה של החברה: שילוב של  Sack (שק) ו-Concrete (בטון) יצר את השם SAKRET. זו היתה ראשיתה של תעשיית האבקות היבשות (Dry Mix) בעולם. הרעיון זכה להצלחה גדולה ומפעלים הוקמו בכל רחבי צפון אמריקה. כ-30 שנה לאחר מכן התפשט הרעיון גם לאירופה, עם רכישת הזכויות על ידי קבוצת יזמים מגרמניה.

כיום כולל המגוון של SAKRET למעלה מ-700 מוצרים המשתלבים במערכות לקירות, לריצוף, לחיפוי, לשימור, לשיקום בטונים ועוד, עם פריסה של 60 מפעלים ברחבי העולם, 26 מתוכם באירופה.

טיפול בחדרים רטובים. הדמיה באדיבות תרמוקיר

כפועל יוצא של שיתוף הפעולה הנ"ל, אנו מציגים מערכת איטום וחיפוי מתקדמת ל"חדרים רטובים" המשלבת יריעות וסרטי איטום. המערכת נותנת מענה כולל ומיטבי לאחד מהאזורים הרגישים במבנה. המערכת מהווה פתרון לאיטום רצפה וקירות, כולל טיפול בנקודות התורפה הקיימות בחדרים אלו, כמו מפגשי חומרים שונים (למשל בטון-גבס), מישורים שונים (קיר-רצפה, קיר-קיר), וטיפול סביב צנרת, ובכך תוביל להפחתה משמעותית בליקויי בנייה.

 

במאמר זה נשים דגש על איטום למערכת "חדרים רטובים" על גבי לוח גבס וחגורת בטון.

 

רכיבי המערכת

 

SAKRET SE 944סרט לאיטום חיבורים בין קירות ובין רצפה לקיר, או בין תשתיות שונות. מתאים לשימוש פנימי כחלק ממערכת חיפוי.

 

SAKRET SE 943 ו-SAKRET SE 945שני סוגי צווארון איטום גמיש לאיטום חיבורים בין צנרת לקיר בעלי קוטר שונה, המותאמים לשוק בישראל.

 

SAKRET SE 946 ו-SAKRET SE 947פינות איטום גמישות, מותאמות לשימוש פנימי. SE 946  לפינה חיצונית ו-SE 947 לפינה פנימית.

 

SAKRET SE 948יריעת איטום גמישה לאיטום קירות, לשימוש פנימי וחיצוני גם יחד.

 

SAKRET JF 930רובה אקרילית מהירה למילוי מישקי אריחים בקירות וברצפות ברוחב 3-10 מ"מ, מסוג CG2WA. בעלת ספיגות מים מופחתת, עמידות בשחיקה, מותאמת לאקלים הישראלי, בעלת ת"י 1661 למילוי מישקים ותו ירוק.

 

תרמוקיר SE 970חומר צמנטי להדבקת הסרטים והיריעות.

 

המוצרים החדשים הנ"ל משתלבים במערכת בנוסף למוצרים הקיימים:

 

"תרמוקיר AD 603" – (פלסטומר) דבק צמנטי גמיש להדבקת אריחים מסוג C2TES1, המתאים לאריחי קרמיקה, פורצלן, שיש ואבן טבעית בעלי ספיגות עד 10%. עובי שכבה 5-10 מ"מ.

"תרמוקיר AD 601" – שכבת הדבקה (פלסטומר) מתקדמת וגמישה C1TS1, המתאימה במיוחד לאריחים סופגים מעל 10%. עובי שכבה 3-10 מ"מ.

פתרונות לרצפה

 "תרמוקיר FL 810 " (ריצופית סופר) – שכבת מלט-צמנט (טיט) לריצוף. MC1. מוצר זה בעל תכונות חוזק לחיצה וחוזק מתיחה המתאימות לדרישות תקן 6069 (מלט-צמנט, "טיט", לריצוף) .

"תרמוקיר SE 965" (תרמופלקס, איטום פוליאוריתני גמיש) – מוצר למילוי מישקי התפשטות בין קצה האריח לקיר ובפינות החיפוי (מישקים ברוחב 6 מ"מ). מותאם במיוחד לתנאי החדר הרטוב בעל טמפרטורה משתנה, שמובילה להתפשטות והתכווצות האריחים, ומספק תפר התפשטות גמיש ואוטם.

 

יישום נכון של מרכיבי המערכת, בהתאם לסוג הפרויקט והצרכים הספציפיים, יספק מענה כולל ואופטימלי לאתגר המשותף של תכנון וביצוע מבנה נכון ועמידותו לאורך זמן.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות