קיימות בשיפוץ: מטמיעים סביבה בשיפוץ המבנה

עבודתו של קבלן השיפוצים הופכת להיות מורכבת יותר ויותר ודורשת ממנו הבנה לגבי התפקוד של החומרים והמוצרים השונים בהם הוא משתמש, עבודה מקצועית שתמנע ליקויי בנייה בהמשך ועמידה במכלול התקינה והסטנדרטים הקיימים על מנת להבטיח מבנה איכותי ועמיד לאורך זמן. הצלחה במשימה תורמת למוניטין של הקבלן ולענף בכללותו כשם שחוסר הצלחה מעיב על כולנו. בכדי לאפשר לפרויקט השיפוץ להצליח, אנו נעזרים בכלים מעולמות הסביבה והקיימות ליישום בטוח ומוצלח של הפרויקט. הכרתם והבנתם תייצר ערך גם עבור אנשי המקצוע בשטח. ת

ענף הבנייה מצוי בתקופה מאתגרת במיוחד, ביכולת לספק מענה לביקושים בשוק בבנייה רחבת היקף ובהרחבות של בנייה קיימת ובאיכות גבוהה שתספק צרכים משתנים של הקהל. מצב זה הופך את הגורמים האחראיים על שיפוץ המבנה למשמעותיים במיוחד.

הדגמה למערכת ריצוף, באדיבות תרמוקיר

הדגמה למערכת ריצוף, באדיבות תרמוקיר

עבורנו בתרמוקיר סיום מוצלח של הפרויקט תלוי ביכולת להביא למבנים עמידים לאורך זמן, מתקדמים בתפקוד שלהם ובאפס ליקויי בנייה. על מנת למלא אחר יעד שאפתני זה הטמענו תפיסות קיימות ובבסיסן ההבנה כי רק מתוך הסתכלות כוללת על תהליך הבנייה, משלב התכנון עד לשלב הביצוע של המבנה ורק באמצעות שיתוף פעולה בין הגורמים האחראיים על המבנה, נוכל להביא לתוצאות הרצויות. תפיסה זו הביאה אותנו לפתח מספר כלים מרכזיים שהכרתם ושימוש בהם יבטיחו עבור כל העוסקים במלאכה את ההצלחה במענה לאתגרי הענף.

  • הקפדה על שימוש במוצרים ירוקים: מוצר ירוק הוא מוצר המתחשב בשיקולים סביבתיים ובריאותיים בעת ייצורו ומקפיד על תפקוד נכון ובעלות השפעות שאינן מזיקות כלל או בעל נזק פחות לסביבה לאורך השימוש בו וגם בתום השימוש. מוצרים ירוקים לרוב נעשים מחומר ממוחזר או שניתן למחזור והרכיבים שלהם ידידותיים למשתמש מבחינה בריאותית. לדוגמה, מוצרי פריימר צמנטים מהירי התקשרות, אבקתיים וגם מוצרים אקריליים  בעלי תכונות ירוקות, מכילים שורה של יתרונות עבור המשתמשים בהם: היותם מהירי התקשרות כך שניתן כעבור  כשעה להמשיך לשלב הבא בעבודה; הינם בעלי כושר התחברות מלא לתשתית; בעלי חוזק הידבקות במתיחה גבוה ועוד. החשיבה עליהם נבעה מהרצון לספק מענה לצרכים בשטח ותהליך ייצורם נעשה בחשיבה מרובה בכל הקשור לצמצום נזקים לסביבה.
  • חיפוש אחר התו הירוק ומעגל חיי המוצר: התו הירוק משמש עבורכם אישור לכך שהמוצר בו אתם משתמשים נענה לצרכי הסביבה ביחס למוצרים אחרים בשוק. התו, המסופק על ידי מכון התקנים, בוחן שורה של מרכיבים הקשורים למוצר. האיכותיים שמבין המוצרים הזוכים בתו הם אלו שביצעו תהליך שנקרא "ניתוח מעגל חיי המוצר". בתהליך זה, בוחנים כל שלב ושלב בעבודה בהיבט של השימוש במוצרים – משלב שילוב חומר הגלם, דרך שינועו, עיבודו, הטמעתו בפרויקט ועד לשלב הריסתו והשימוש החוזר בו. בכל אחד מהשלבים מבוצע ניתוח הבוחן את ההשלכות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות וזאת, במטרה להוביל לתהליך חכם ויעיל יותר מהקיים. מערכות תרמוקיר הן דוגמה למהלך של החברה שמטמיע את תפיסת מעגל חיי המוצר שבהן מוטמעת הסתכלות רחבה על התפקוד של כל אחד ממרכיבי המערכת, בין אם זה מוצר או פתרון, כמו גם על האופן שבו כל מרכיב ומרכיב משתלב ומותאם לאלה סביבו. תפיסה זו מביאה אותנו להציע שורה של מערכות המורכבות ממוצרים ופתרונות הטובים והאיכותיים בשוק כיום, כמו ציפוי חוץ גמר מינרלי , חיפוי אבן מלאכותית או טבעית  או אלמנטים מתועשים באתר. מערכות החברה באות עם ליווי מטעם נציג החברה שמלווה את הפרויקט מתחילתו עד סופו ובכך אנו משיגים ודאות שכל מרכיב במערכת והמערכת בכללותה עובדים באופן מיטבי ולאורך זמן.

אם כן, הטמעה של תפיסות קיימות מהוות כלי עזר עבורנו להביא לשיפור באיכות העבודה ברמת השטח, ביכולת לספק מוצרים ומערכות המייצרים ערך משמעותי לבניית מבנים מתקדמים, ירוקים, בריאים ואיכותיים מאלה הקיימים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות